Späť do blogu

Svadobná sezóna: Bohémska svadba

04.07.2019

article

Túžite po svadbe, ktorá sa odohrá v príjemne uvoľnenej atmosfére uprostred očarujúcej prírody? Potom si celkom určite zamilujete bohémsky typ svadby, pri ktorej neexistujú striktné pravidlá, naopak, nechýba jej nevšednosť a originalita.

Dekor

Bohémsky štýl je úzko spätý s prírodou, a preto svadbám v takomto duchu pristane prirodzené prostredie. Rozkvitnutá lúka zaliata slnečnými lúčmi, tichá čistinka uprostred tajomného lesa alebo čarovne pôsobiaca rustikálna stodola – to všetko tvorí jedinečnú kulisu pre bohémsku svadbu. Práve táto blízkosť k prírode sa prejavuje aj v samotnej výzdobe, ktorá je jemná, nenútená a na nič sa nehrá. Zabudnite preto na honosné krištáľové lustre, saténové látky alebo bohato vyzdobenú sálu. Boho svadba by nemala pôsobiť násilne a upäto. Jej kúzlo spočíva v tom, že je založená na jednoduchých prírodných doplnkoch, ktoré si môžete vyrobiť aj vy samy. Lúčne kvety naaranžujte do sklenených fliaš a omotajte ich povrázkom, svadobný stôl ozdobte štólou zo starej záclony alebo vrecoviny, menovky vytvorte z kúskov kôry, namiesto tácok použite drevené odrezky, na strom povešajte vaše spoločné fotografie a okolie oživte množstvom svetielok. Je vhodné, aby sa aj farby niesli v odtieňoch zeme a prírody, a preto siahnite po bielej, žltej, béžovej, zelenej alebo hnedej. Vytvoríte tak harmonický celok, ktorý dokonale zapadne do okolitej prírody a zároveň bude príznačný len pre vašu svadbu. Ležérnu, éterickú a netradičnú.

Inšpirácia: IKEA

Kvety

Na čoraz viac obľúbenú bohémsku svadbu sa najviac hodia "rozviate" nedbalé kytičky z lúčnych kvetov alebo skutočne netradičné bohémske kytice, ktoré vkusne spájajú lúky, tradície a exotiku. 

Make-up

Ako zo šiat, tak aj z make-upu a účesu by mala vyžarovať uvoľnenosť a ženskosť. Skvelou voľbou sú vlny, zvoliť si môžete buď bohaté nadýchané vlny alebo tzv. „beach waves“, teda jemné strapaté vlnky, ktoré vyzerajú ako by ste sa práve vracali z pláže. Veľmi dievčensky pôsobia zapletené vlasy alebo nedbanlivo upravené drdoly kombinované so zapletenými vrkočmi. Samozrejmosťou sú kvety vo vlasoch. Či si do vlasov zapletiete len pár kvietkov  alebo sa rozhodnete pre kvetinový veniec, budete pôsobiť ako skutočná víla. Make-up môžete ozvláštniť výraznou farbou rúžu, napríklad aj tmavofialovou alebo si, naopak, zvoliť iba jemný lesk, ktorý perám dodá šťavu a objem. Nezabudnite rozjasniť tvár higlighteromv oblasti nad lícnymi kosťami, ružové líčka zasa omladia a podčiarknu celkovú éterickosť.

Šaty

Na bohémsku svadbu sú ideálne rozviate šaty, ale ako slobodomyseľná bohémka sa nemusíte viazať iba na éterické šaty. Pokojne môžete zvoliť niečo nevídané, neočakávané ako napríklad top a sukňu v štýle 20. rokov 20. storočia. Táto kombinácia spolu krásne hrá a doplnená o „rozviatu“ bohémsku kyticu funguje ešte lepšie.

Všetky kvety kúpite u nás v Kvety Sophia na Bernolákovej 39 v Trnave.

 

Po~Pia: 09.00-18.00 h

DORUČOVACIA DOBA E-SHOP

So: 09.00-15.00 h

 

Ne: 10.00-14.00 h

 

Po~Pia: 09.00-17.00 h

Otváracia doba predajňa

So: 09.00-15.00 h

 

Ne: Sanitačný deň

Doručenie
do 2 hodín

Doprava
nad 35€ zdarma

Kvety
od prémiových dodávateľov

Viac ako 20 rokov
skúseností

Profesionálny
tím floristov