Doručenie v Trnave zadarmo pri objednávke nad 35.00€

Späť do blogu

Svadobná sezóna: Záhradná svadba

16.06.2019

article


Svadba v záhrade alebo v inom vidieckom prostredí sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejšou. Povedať si svoje áno pod holým nebom v očarujúcom prostredí sviežej zelene alebo na lúke plnej čerstvých kvetov je snom mnohých neviest.

Dekor

Takýto typ svadby dýcha nežnou romantikou, čo vytvára veľmi ľahkú a uvoľnenú atmosféru. Aj preto sú jednými z kľúčových prvkov záhradných svadobných dekorácií práve kvety. Kvetinové oblúky, girlandy, vence, závesné kvetinové aranžmány, vázy čerstvých kvetov v strede slávnostne prestretého stola – to všetko tvorí ideálne zázemie pre nezabudnuteľnú záhradnú svadbu. Zabudnúť by ste však nemali ani na svetielka a sviečky, pretože práve tie podčiarknu magické chvíle vášho veľkého dňa. A aké farby svedčia svadbe organizovanej pod šírym nebom? Keď ste obklopení prírodnou krásou zelenej vegetácie, neutrálna alebo pastelová farebná paleta je ideálnou voľbou. Umožní, aby sa zeleň dostala do centra pozornosti, čo prinesie veľmi jemný a príjemný výsledok.

"Jedným zo svadobných trendov pre rok 2019 je aj svadba odohrávajúca sa v exteriéri,  s ktorou sa neodmysliteľne  spája aj v súčastnosti veľmi populárny boho-romantic štýl. Ako názov “boho” hovorí, kytice ako aj výzdoba pôsobia bohémsky, nekonvenčne. Kombinujú sa protiklady čo sa týka farieb, tvarov aj druhov kvetov. Často sú tam zakonponované aj folklórne prvky, ktoré sú v kontraste s honosnými prvkami - napr. kontrast exotických kvetov s kvetmi pôsobiacimi ako z babičkinej záhrady. Kytice tvarovo uvoľnené a vyniknú hlavne v pohybe. Súčasťou tohto štýlu sú aj venčeky do vlasov a rôzne slavobrány prizdobené rezanými kvetmi." hovorí Ivana Prajová, majiteľka Kvety Sophia.

Make-up

V prípade, že ste sa rozhodli pre záhradnú boho svadbu, je správnou voľbou jemný make-up. Takéto svadby sa zvyčajne konajú v letných teplých dňoch a keďže väčšinu času strávite na slnku, je vhodné vyhnúť sa hrubým vrstvám make-upu a silnému kontúrovaniu. S jemnou pleťovkou predídete roztekajúcemu a rozpadajúcemu sa make-upu a hoci sa úplne nedokážete vyhnúť tomu, aby make-up na pleti pracoval, vyhnete sa neestetickým fľakom. Neutrálne odtiene, ľahký a dobre zafixovanýmake-up – to je cesta k make-upu, ktorý vydrží a bude sa krásne vynímať aj na priamom slnku. Ako k bohémskej tak aj k záhradnej svadbe sa výborne hodia kvietky vo vlasoch, či venčeky, ktoré vám radi pripravíme. 


Šaty a doplnky

K jemnému make-upu a prírodným prvkom sa ideálne hodia romantické a rozviate šaty. Pokojne môžete siahnuť po nielen bielych, ale aj jemných púdrových šatách a vhodne ich doplniť sandálkami bez podpätkov, ktoré sú do záhrady stvorené. Celkový look jemnej víly stačí potom doplniť už len jemnými šperkami, odporúčame perlovými, nie príliš výraznými a lesklými, aby zbytočne nenarušili nežný styling.

Všetky kvety kúpite u nás v Kvety Sophia na Bernolákovej 39 v Trnave.

 

Po~Pia: 9.00 - 18.00 h

DORUČOVACIA DOBA

So: 9.00 - 15.00 h

 

Ne: 10.00 - 14.00 h

 

Po~Pia: 9.00-17.00 h

Otváracia doba predajňa

So: 9.00-15.00 h

 

Ne: Sanitačný deň

Doručenie
do 2 hodín

Doprava
v Trnave nad
35€ zdarma

Kvety
od prémiových dodávateľov

Viac ako 20 rokov
skúseností

Profesionálny
tím floristov